Menu

Frivillig til Esrum Cup 2017 - Hjælp med at besætte div. vagter

 

 

 

Klubnyt 17. april kl. 19:46
Esrum Idrætsforening har fået bevilget en hjertestarter af TrykFonden
Klubnyt
Esrum Idrætsforening har fået bevilget en hjertestarter af TrykFonden
Klubnyt
Sæsonafslutning for badminton 2016/2017
Ungdoms nyt
Udendørstræningen starter torsdag d. 20. april for sæson 2017
Ungdoms nyt
Vinder af Esrum Cup 2017 i Drenge U12 blev Humlebæk
Klubnyt 21. maj kl. 11:07
Sæsonafslutning for badminton 2016/2017

Støt vores sponsorer

Esrum IF´s kampe "Forår 2017"
August 2017
17.
torsdag
19.00
Esrum IF
Herrer
M+32
M+32 (Old boys) 2 • Pulje 1
Esrum Stadion
Melby-Liseleje IF
Esrum Stadion
21.
mandag
19.00
Hornbæk IF
Herrer
M+32
M+32 (Old boys) 2 • Pulje 1
Pedella Park
Esrum IF
Pedella Park
22.
tirsdag
18.00
B. 82, Virum
Kvinder
U14
U14 Piger 8-mands 2 (04) Efterår • Pulje 1
Fuglsanggårdsskolen
Esrum IF
Fuglsanggårdsskolen
24.
torsdag
19.00
Esrum IF
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 - Efterår • Pulje 1
Esrum Stadion
HB/NKF
Esrum Stadion
28.
mandag
19.00
Esrum IF
Herrer
M+32
M+32 (Old boys) 2 • Pulje 1
Esrum Stadion
Vapnagård FK 72
Esrum Stadion
29.
tirsdag
18.45
Kvistgård IF
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 - Efterår • Pulje 1
Kvistgård Idrætsanlæg
Esrum IF
Kvistgård Idrætsanlæg
30.
onsdag
18.45
Esrum IF
Herrer
U17
U17 Drenge 8-mands (01-02) Efterår • Pulje 1
Esrum Stadion
Humlebæk BK
Esrum Stadion
30.
onsdag
18.45
Esrum IF
Kvinder
U14
U14 Piger 8-mands 2 (04) Efterår • Pulje 1
Esrum Stadion
BSV af 2016
Esrum Stadion
September 2017
4.
mandag
19.00
Helsinge Fodbold
Herrer
M+32
M+32 (Old boys) 2 • Pulje 1
Helsinge Stadion
Esrum IF
Helsinge Stadion
6.
onsdag
18.30
Esrum IF
Kvinder
U14
U14 Piger 8-mands 2 (04) Efterår • Pulje 1
Esrum Stadion
Allerød Fodbold Klub
Esrum Stadion
7.
torsdag
18.30
Esrum IF
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 - Efterår • Pulje 1
Esrum Stadion
HSV (Hillerød Syd-Vest)
Esrum Stadion
10.
søndag
11.00
Brødeskov IF
Herrer
U17
U17 Drenge 8-mands (01-02) Efterår • Pulje 1
Brødeskov Stadion Kunst
Esrum IF
Brødeskov Stadion Kunst
11.
mandag
19.00
Esrum IF
Herrer
M+32
M+32 (Old boys) 2 • Pulje 1
Esrum Stadion
Ølsted IF
Esrum Stadion
13.
onsdag
18.15
Esrum IF
Herrer
U17
U17 Drenge 8-mands (01-02) Efterår • Pulje 1
Esrum Stadion
Hundested IK
Esrum Stadion
13.
onsdag
18.30
Hornbæk/Snekkersten
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 - Efterår • Pulje 1
Pedella Park Kunstgræs
Esrum IF
Pedella Park Kunstgræs
16.
lørdag
11.30
Bagsværd BK
Kvinder
U14
U14 Piger 8-mands 2 (04) Efterår • Pulje 1
Bagsværd Stadion Kunstgræs
Esrum IF
Bagsværd Stadion Kunstgræs
18.
mandag
17.45
Frem Hellebæk
Herrer
M+32
M+32 (Old boys) 2 • Pulje 1
Nordkysthallen
Esrum IF
Nordkysthallen
18.
mandag
18.00
FIF, Hillerød
Kvinder
U14
U14 Piger 8-mands 2 (04) Efterår • Pulje 1
FIF-Stadion
Esrum IF
FIF-Stadion
21.
torsdag
18.00
Esrum IF
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 - Efterår • Pulje 1
Esrum Stadion
Fredensborg BI
Esrum Stadion
22.
fredag
18.00
Fredensborg BI
Herrer
U17
U17 Drenge 8-mands (01-02) Efterår • Pulje 1
Fredensborg Stadion
Esrum IF
Fredensborg Stadion
25.
mandag
19.00
Esrum IF
Herrer
M+32
M+32 (Old boys) 2 • Pulje 1
Esrum Stadion
Annisse IF
Esrum Stadion
27.
onsdag
17.45
Hillerød GI Damer 2010
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 - Efterår • Pulje 1
Hillerød Stadion
Esrum IF
Hillerød Stadion
27.
onsdag
17.45
Esrum IF
Kvinder
U14
U14 Piger 8-mands 2 (04) Efterår • Pulje 1
Esrum Stadion
B. 82, Virum
Esrum Stadion
Oktober 2017
4.
onsdag
17.30
BSV af 2016
Kvinder
U14
U14 Piger 8-mands 2 (04) Efterår • Pulje 1
Rundforbi Stadion
Esrum IF
Rundforbi Stadion
5.
torsdag
18.00
Humlebæk BK
Herrer
U17
U17 Drenge 8-mands (01-02) Efterår • Pulje 1
Humlebæk Stadion
Esrum IF
Humlebæk Stadion
5.
torsdag
18.00
Melby-Liseleje IF
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 - Efterår • Pulje 1
Melby Stadion
Esrum IF
Melby Stadion
11.
onsdag
17.15
Esrum IF
Herrer
U17
U17 Drenge 8-mands (01-02) Efterår • Pulje 1
Esrum Stadion
Brødeskov IF
Esrum Stadion
11.
onsdag
17.15
Allerød Fodbold Klub
Kvinder
U14
U14 Piger 8-mands 2 (04) Efterår • Pulje 1
Allerød Idrætspark
Esrum IF
Allerød Idrætspark
12.
torsdag
17.15
Esrum IF
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 - Efterår • Pulje 1
Esrum Stadion
Frederiksværk Fodbold Klub
Esrum Stadion
29.
søndag
11.00
Hundested IK
Herrer
U17
U17 Drenge 8-mands (01-02) Efterår • Pulje 1
Hundestedhallen
Esrum IF
Hundestedhallen
29.
søndag
11.00
Esrum IF
Kvinder
U14
U14 Piger 8-mands 2 (04) Efterår • Pulje 1
Esrum Stadion
Bagsværd BK
Esrum Stadion

DBU

DBU Sjælland