Menu
Klubnyt 26. februar kl. 17:13
Indkaldelse til ordinær generalforsamling 2017 Tirsdag d. 21. marts kl. 19.30 i klubhuset, Esrum Hovedgade 28 - 3230 Græsted
Klubnyt
Indkaldelse til ordinær generalforsamling 2017
Ungdoms nyt
Vinder af Esrum Cup 2017 i Drenge U12 blev Humlebæk
Klubnyt
Redningsveje ved Tingbakkehallen
Ungdoms nyt
Fra uge 43 er fodbolden rykket indendørs i Tingbakkehallen
Klubnyt 09. august kl. 20:53
Ny badminton sæson starter 1. september 2016 i Tingbakkehallen Der er ledige baner også på de gode "tider" - Kontakt Peder Lund, 2122 1320 eller peder.lund@post.tele.dk

Støt vores sponsorer

Esrum IF´s kampe "Efterår 2016"
April 2017
6.
torsdag
18.30
Esrum IF
Kvinder
U13
U13 Piger 8-mands 3 (04) • Pulje 2
Esrum Stadion
Hørsholm-Usserød IK
Esrum Stadion
11.
tirsdag
18.30
Gurre IK
Herrer
Oldboys/girls
Old boys 2 • Pulje 1
Nygård Skole
Esrum IF
Nygård Skole
12.
onsdag
17.30
IF Bytoften
Kvinder
U13
U13 Piger 8-mands 3 (04) • Pulje 2
Gladsaxe skole
Esrum IF
Gladsaxe skole
12.
onsdag
19.00
Esrum IF
Herrer
U15
U15 Drenge 8-mands (02) • Pulje 1
Esrum Stadion
Brøndby Strand IK
Esrum Stadion
12.
onsdag
19.00
Esrum IF
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior Mester • Pulje 1
Esrum Stadion
Allerød Fodbold Klub
Esrum Stadion
18.
tirsdag
19.00
Esrum IF
Herrer
Oldboys/girls
Old boys 2 • Pulje 1
Esrum Stadion
Allerød Fodbold Klub
Esrum Stadion
19.
onsdag
19.00
Annisse IF
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior Mester • Pulje 1
Annisse Stadion
Esrum IF
Annisse Stadion
20.
torsdag
18.30
Esrum IF
Kvinder
U13
U13 Piger 8-mands 3 (04) • Pulje 2
Esrum Stadion
Lyngby Boldklub 1921
Esrum Stadion
26.
onsdag
19.00
Esrum IF
Kvinder
U13
U13 Piger 8-mands 3 (04) • Pulje 2
Esrum Stadion
Bagsværd BK
Esrum Stadion
27.
torsdag
19.00
Esrum IF
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior Mester • Pulje 1
Esrum Stadion
Slagslunde-Ganløse IF
Esrum Stadion
27.
torsdag
19.15
Melby-Liseleje IF
Herrer
Oldboys/girls
Old boys 2 • Pulje 1
Melby Stadion
Esrum IF
Melby Stadion
Maj 2017
1.
mandag
19.00
Esrum IF
Herrer
Oldboys/girls
Old boys 2 • Pulje 1
Esrum Stadion
Hornbæk IF
Esrum Stadion
3.
onsdag
18.00
Fc Hornsherred
Herrer
U15
U15 Drenge 8-mands (02) • Pulje 1
Skuldelev Idrætspark
Esrum IF
Skuldelev Idrætspark
6.
lørdag
10.00
Hareskov IF
Kvinder
U13
U13 Piger 8-mands 3 (04) • Pulje 2
Birkevang
Esrum IF
Birkevang
7.
søndag
13.00
Lynge-Uggeløse IF
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior Mester • Pulje 1
Lyngehallen
Esrum IF
Lyngehallen
10.
onsdag
18.30
Hørsholm-Usserød IK
Kvinder
U13
U13 Piger 8-mands 3 (04) • Pulje 2
Hørsholm Idrætspark
Esrum IF
Hørsholm Idrætspark
11.
torsdag
19.00
Vapnagård FK 72
Herrer
Oldboys/girls
Old boys 2 • Pulje 1
Borupgårdskolen
Esrum IF
Borupgårdskolen
13.
lørdag
11.15
Lynge-Uggeløse IF
Herrer
U15
U15 Drenge 8-mands (02) • Pulje 1
Lyngehallen
Esrum IF
Lyngehallen
15.
mandag
19.00
Esrum IF
Herrer
Oldboys/girls
Old boys 2 • Pulje 1
Esrum Stadion
Helsinge Fodbold
Esrum Stadion
17.
onsdag
19.00
Allerød Fodbold Klub
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior Mester • Pulje 1
Allerød Idrætspark
Esrum IF
Allerød Idrætspark
17.
onsdag
19.00
Esrum IF
Kvinder
U13
U13 Piger 8-mands 3 (04) • Pulje 2
Esrum Stadion
IF Bytoften
Esrum Stadion
18.
torsdag
19.00
Esrum IF
Herrer
U15
U15 Drenge 8-mands (02) • Pulje 1
Esrum Stadion
Brødeskov IF
Esrum Stadion
22.
mandag
18.30
Hundested IK
Herrer
U15
U15 Drenge 8-mands (02) • Pulje 1
Hundestedhallen
Esrum IF
Hundestedhallen
24.
onsdag
19.00
Ølsted IF
Herrer
Oldboys/girls
Old boys 2 • Pulje 1
Ølsted Idrætsanlæg
Esrum IF
Ølsted Idrætsanlæg
24.
onsdag
19.00
Esrum IF
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior Mester • Pulje 1
Esrum Stadion
Annisse IF
Esrum Stadion
28.
søndag
12.00
Lyngby Boldklub 1921
Kvinder
U13
U13 Piger 8-mands 3 (04) • Pulje 2
Lyngby Stadion
Esrum IF
Lyngby Stadion
29.
mandag
19.00
Esrum IF
Herrer
Oldboys/girls
Old boys 2 • Pulje 1
Esrum Stadion
Frem Hellebæk
Esrum Stadion
31.
onsdag
18.30
Bagsværd BK
Kvinder
U13
U13 Piger 8-mands 3 (04) • Pulje 2
Bagsværd Stadion Kunstgræs
Esrum IF
Bagsværd Stadion Kunstgræs
31.
onsdag
19.00
Slagslunde-Ganløse IF
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior Mester • Pulje 1
KIWI-Park
Esrum IF
KIWI-Park
Juni 2017
1.
torsdag
19.00
Esrum IF
Herrer
U15
U15 Drenge 8-mands (02) • Pulje 1
Esrum Stadion
Ålholm IF
Esrum Stadion
6.
tirsdag
19.00
Annisse IF
Herrer
Oldboys/girls
Old boys 2 • Pulje 1
Annisse Stadion
Esrum IF
Annisse Stadion
7.
onsdag
19.00
FC Holte
Herrer
U15
U15 Drenge 8-mands (02) • Pulje 1
Rudegård Stadion
Esrum IF
Rudegård Stadion
8.
torsdag
18.30
Esrum IF
Kvinder
U13
U13 Piger 8-mands 3 (04) • Pulje 2
Esrum Stadion
Hareskov IF
Esrum Stadion
8.
torsdag
19.00
Esrum IF
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior Mester • Pulje 1
Esrum Stadion
Lynge-Uggeløse IF
Esrum Stadion
12.
mandag
19.00
Esrum IF
Herrer
Oldboys/girls
Old boys 2 • Pulje 1
Esrum Stadion
Gurre IK
Esrum Stadion
19.
mandag
19.00
Allerød Fodbold Klub
Herrer
Oldboys/girls
Old boys 2 • Pulje 1
Allerød Idrætspark
Esrum IF
Allerød Idrætspark

DBU

DBU Sjælland