Menu

Oldboys

image

Oldboys:

Oldboys holdet har nu så mange spillere til rådighed, at man igen godt tør prøve kræfter med et 11-mands hold i sæsonen 2017

Vi er en flok "gamle drenge" som træner fodbold hver onsdag på Esrum Idrætsanlæg.

Kampe spilles primært om mandagen

Alle er velkomne.

 

Træningstider på Esrum Idrætsanlæg:

Onsdag kl. 19.00 - 21.00

Træningsdagen kan godt blive flyttet til mandag, når der er kamp onsdag eller torsdag

 

Træningstider i Tingbakkehallen: (Indendørs fra uge 43 - 2017)

Mandag kl. 20.00 - 22.00

 

Evt. spørgsmål:

Kontakt træner eller holdleder.

 

Træner: Brian Biehl Jakobsen 2068 9049 brian.jakobsen@hotmail.com
Holdleder: Jens Hoppe 2251 0909 jbhoppe@hotmail.com

 

 

 

Støt vores sponsorer

KampprogramOld boys 2 • Pulje 1

April 2017

Gurre IK
3 - 4
Ude
Nygård Skole

Esrum IF

Esrum IF
2 - 2
Hjemme
Esrum Stadion

Allerød Fodbold Klub

Melby-Liseleje IF
2 - 3
Ude
Melby Stadion

Esrum IF
Maj 2017

Esrum IF
1 - 4
Hjemme
Esrum Stadion

Hornbæk IF

Vapnagård FK 72
4 - 2
Ude
Borupgårdskolen

Esrum IF

Esrum IF
3 - 4
Hjemme
Esrum Stadion

Helsinge Fodbold

Ølsted IF
3 - 3
Ude
Ølsted Idrætsanlæg

Esrum IF

Esrum IF
1 - 8
Hjemme
Esrum Stadion

Frem Hellebæk
Juni 2017

Annisse IF
3 - 0
livescore
Ude
Annisse Stadion

Esrum IF

Esrum IF
1 - 2
Hjemme
Esrum Stadion

Gurre IK

Allerød Fodbold Klub
4 - 2
Ude
Allerød Idrætspark

Esrum IF
August 2017

Esrum IF
17. aug
Kl. 19.00
Hjemme
Esrum Stadion

Melby-Liseleje IF

Hornbæk IF
21. aug
Kl. 19.00
Ude
Pedella Park

Esrum IF

Esrum IF
28. aug
Kl. 19.00
Hjemme
Esrum Stadion

Vapnagård FK 72
September 2017

Helsinge Fodbold
4. sep
Kl. 18.00
Ude
Helsinge Stadion

Esrum IF

Esrum IF
11. sep
Kl. 19.00
Hjemme
Esrum Stadion

Ølsted IF

Frem Hellebæk
18. sep
Kl. 17.45
Ude
Nordkysthallen

Esrum IF

Esrum IF
25. sep
Kl. 19.00
Hjemme
Esrum Stadion

Annisse IF

Stilling8-Old boys 2 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Helsinge Fodbold 9 8 0 1 24
2 Måløv BK (1) 9 7 1 1 22
3 Hillerød Fodbold 9 5 1 3 16
4 Veksø IF 9 5 1 3 16
5 Esrum IF 9 5 0 4 15
6 Ålholm IF 9 3 2 4 11
7 SIF Oldboys/Girls 9 3 1 5 10
8 Jægerspris IK 9 2 2 5 8
9 Parthenon Glostrup 95 (1) 9 1 2 6 5
10 VB 1968 (2) 9 1 0 8 3